kayseri Lazer Epilasyon

Kayseri Lazer Epilasyon


Kayseri lazer epilasyon konusunda uzman kadrosu ile kayseri güzellik merkezinden destek alabilirsiniz.

İnsan vücudunda sürekli kıllar çıkmaktadır. Kollarda, bacaklarda, yüzde, sırtta ve göbek bölgesinde kimi zaman normalden fazla derecede kıl çıkabilir. Her insanda bu durum aynı şekilde olmaz. Kimilerinde az miktarda görünmeyecek şekilde olabilirken kimilerinde ise kıllar oldukça yoğun ve siyah olarak çok fazla görülebilir.

Özellikle kadınlar sürekli güzel bir görüntü elde edebilmek adına vücudunda çıkan kılları almaktadır. Tabii ki bu durum sadece almakla bitmiyor. Çünkü siz alıyorsunuz onlar geri çıkıyor. Ve bu döngü sonsuza kadar sürüyor. İnsan bu durum ile uğraşmak istemeyebilir. Zaten artık bu durum ile uğraşmak zorunda da değilsiniz. Lazer epilasyon sayesinde vücudumuzdaki kıllardan kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon nedir?
Vücudunuzda istemediğiniz kılların yok etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Lazer epilasyon ile vücudunuzdaki kılların çıkmasını engelleyebilir ve bu durumu kalıcı bir hale getirebilirsiniz.

Vücuttaki kılları almak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında ağda, jilet, epilasyon aleti ve tüy dökücüler bulunmaktadır. Fakat bu kullanılan ürünlerin hiçbirinin kalacağız sonuç bırakma gibi bir özelliği bulunmaz. Siz bu araçlar ile vücudunuzdaki kılları alsanız dahi bir süre sonra kıllar tekrar büyüyecektir.

Lazer epilasyonu bu yöntemlerden farklıdır. Lazer epilasyon anında kıl köklerine müdahale edilerek kıl kökleri yakınmaktadır. Seanslar halinde uygulaması yapılan bir işlemdir ve bu işlem sayesinde yakılan kıl kökleri bir süre sonra artık çıkmayacaktır. Yani kalıcı olarak kıllardan lazer epilasyon ile kurtulabilirsiniz.

Kayseri lazer epilasyon ile düzenle uygulamalar sayesinde istenmeyen kıllar da bir süre sonra kurtulmanız mümkündür. Lazer epilasyonun da kullanılan aletler son teknolojik aletler olup kalıcı sonuçların alınması sağlanmaktadır.

Lazer epilasyonu nasıl yapılır?
Lazer epilasyonu üç aşama halinde gerçekleştirilen bir uygulamadır. Her aşaması titizlikle yapılmaktadır. Kayseri lazer epilasyonu merkezinde siz kararınızı verdikten sonra işleme başlanabilir.

Lazer epilasyonu şu şekilde gerçekleştirilir:

1. Lazer epilasyonun yapılacağı bölge ilk önce temizlenmelidir. Uygulama bölgesinde uzun kıllar var ise bu kılların boyları kısaltılır.
2. Bölge belirlenmesi yapıldıktan sonra lazer ile kıl olan bölge de lazer atışları ile tarama yapılmaya başlanıyor. Uygulamanın süresi kıl köklerinin yoğunluğuna ve uygulama bölgesine göre farklılık göstermektedir. Kimi zaman birkaç dakika içerisinde uygulama tamamlanırken, kimi zaman ise bu uygulama saatler sürebilmektedir.
3. Lazer epilasyon sonrası vücuttaki kıllar bir süre sonra kendiliğinden dökülme göstermektedir.

Lazer epilasyonun da ister belirli bölgeler halinde isterseniz ve tüm vücudunuza bu uygulamayı yaptırabiliyorsunuz. Bu yöntem de hedef alınan yer kıl kökleri olmaktadır. Lazer bir noktada toplanmış ve yoğunlaşmış bir ışın demetidir. Lazer ile kıl köklerine atış yapılarak kıl köklerine yüksek ısı verilmektedir. Böylelikle kıl kökleri yanmakta ve işlevlerini kaybetmektedir. Bir süre sonra kıl kökleri tamamen işlevini getirerek artık o kıl kökünden kıl çıkma olayı sona erer.

Kayseri lazer epilasyonu merkezinde yaptıracağınız bu uygulama ile kalıcı sonuçlar alacağınızı emin olabilirsiniz. Bu uygulama uzman kişiler tarafından yapılmakta ve uygulama sırasında herhangi bir aksilik çıkması durumu söz konusu olmamaktadır.

Lazer epilasyonunun yan etkisi var mıdır?
Kişilerin tenlere hassasiyet durumlarına göre farklı tepkiler gösterebilir. Fakat lazer uygulamasının bilinen büyük bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu uygulama sonrasında deride bir süre kızarma ve hafif bir yanma hissi olabilir. Fakat bu durum uzun süreli değildir ve bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?
Lazer epilasyon sonrası en çok dikkat edilmesi gereken husus direk güneş ışınlarından kaçınılması gerektiğidir. Eğer yaz aylarında lazer epilasyonu yaptırıyorsanız ve bu uygulamayı yaptırdığınız bölge güneş almaya meyilli bir yer ise yüksek koruyuculu güneş kremlerini kullanmalısınız. Lazer epilasyon sonrası direk güneş ışınlarına maruz kalındığı durumlarda cilt üzerinde bir takım lekeler meydana gelebilir.

Lazer epilasyonu sırasında ağrı ve acı olur mu?
Kayseri lazer epilasyonu merkezimizde lazer epilasyonlarında herhangi bir ağrı ve acı durumu hissetmezsiniz. Sadece ufak bir sızı uygulama sırasında hissedilebilir. Bu sızı hissi cımbızla kıl çekme ile eşit değerde bir sızı olacaktır. Cildinizin hassasiyetine ve kıl kökünün bulunduğu noktaya göre bu durum değişkenlik gösterebilir.

Lazer epilasyon da hangi bölgelere uygulanır?
Lazer epilasyonlar vücudunuzda kıl yoğunluğu bulunan her bölgeye uygulanabilir. İsterseniz tüm vücut isterseniz de bölgesel olarak lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Kadınlar erkeklere oranla lazer epilasyon onu tüm vücut olarak yaptırmayı tercih etmektedir. Kadınların genel tercihi kol altı, bacak, bikini bölgesi, kol ve üst dudak bölgeleri olmaktadır. Erkeklerde ise sırt, göğüs bölgesi, sakal bölgesi ve omuzlarda yoğun olarak lazer epilasyonu yapılmaktadır.

Lazer epilasyon kalıcı bir uygulama mıdır?
Düzenli bir lazer epilasyonu ile vücuttaki kıllar da %70 %80 oranında azalma durumu söz konusu olmaktadır. Lazer epilasyon kalıcı bir yöntemdir. Fakat kimi zaman kullanılan ilaçlar ve hormon yapısının değişmesinden dolayı tekrar kıl çıkması mümkün olmaktadır.


Yazım Tarihi: 22 Kasım 2018