kayseri Dövme Silme

Kayseri Dövme Silme


İnsanların hayatlarının belli dönemlerinde ilgi duydukları ancak sonrasında yaptırmaktan pişman oldukları dövmelerin silinmesi insanların uğraşmak istemedikleri bir işlemdir.

Düşünmeden ya da acele karar verilerek yapılan dövmeler ilerleyen yaşlarda insanları rahatsız etmeye başlıyor. Böyle bir rahatsızlık içerisinde kalmamak için de yapılacak işlem dövmenin sildirilmesi olacaktır. Ancak dövme sildirme işi her yerde yapılabilen bir işlem değildir. Dövme silme işleminde uygulanan yöntemlerin güvenilir olması ve kişilerin hayati durumunu tehlikeye atmamasına dikkat edilmelidir. Kayseri dövme silme işlemi ile son derece hızlı bir şekilde istenmeyen dövmelerden kurtulabilirsiniz. Dövme silme uygulamaları yapılan dövmeye göre ya da cildin durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle profesyonel merkezler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bazı insanlar dövme silme kremleri kullanarak dövmelerinden kurtulmaya çalışsalar da dövmelerin silinmesinde bu kremlerin çok fazla bir etkisi yok. Daha çok dövmelerden lazer sayesinde kurtulabilme imkanı bulunmaktadır.

Her Dövme Silinebilir Mi?
Yapılan dövmelerin durumuna göre uygulanacak işlem de farklılık gösteriyor. Kayseri dövme silme uygulamasında dövmelerin koyuluk derecesi, büyüklük ve ten durumuna göre değişik uygulamalar yapılabiliyor. Genel olarak birçok dövme silinebiliyor. Ancak lazerin açık renkleri tam olarak görmemesi bazen bu izlerin tamamen geçmesinde etkili olmayabiliyor. Lazer ile dövme sildirme işleminde genelde siyah olan kısımlar daha çok etki alanı içerisine giriyor ve lazer silme sırasında atışlarını bu koyu renkli olan kısımlara doğru yapıyor. Dövme silme işleminde farklı uygulamalar yapılarak dövmelerin silinme işlemi yapılabiliyor.

Dövme Sildirme İşleminde Lazer Uygulaması
Lazer uygulaması ile ten üzerine işlenen birok dövmenin silinmesi işlemi yapılabilir. Kayseri dövme silme uygulamasında da kullanılan lazer koyu renkler üzerine atış yaparak alt kısımdan boyanın patlamasını sağlayan bir yöntemdir. Cilde herhangi bir zararı olmadığı için güvenilir bir yöntemdir. Lazer ile dövme sildirmenin önemli faydaları vardır. Bunlar;

• Seans aralığı olarak 4 ve 6 hafta arasında uygulama yapılır.
• Uygulanacak seans sayısı dövmenin büyüklüğüne göre değişecektir.
• Lazer yöntemi dövme sildirmede en etkili olan yöntemdir.
• Daha az acı hissi ile dövmelerden kurtulma imkanı verir.
• Daha konforlu ve rahat bir şekilde sildirme işlemini yapabilirsiniz.
• Dövme sildirme işlemi sizi günlük hayattaki akvitelerinizden alıkoymaz.
• Sabah uygulamayı yaptırdıktan sonra rahatlıkla işinize gidebilirsiniz.
• Lazer ile sildirme işlemi çok daha kısa bir sürede sonuç almanızı sağlar.

Dövme Sildirme İşleminde Seanslar
Vücudunun herhangi bir yerine dövme yaptırıp bunlardan da bir zaman sonra sıkılan insanların başvurabileceği en güvenilir yöntem lazer yöntemidir. Lazer yönteminin seçilebilmesi için birçok önemli fayda vardır. Kayseri dövme silme işleminde lazer seansları dövmelerin durumuna göre değişebiliyor. Genel olarak 4 hafta ile 6 hafta arasında değişiyor. Lazer dövme silme işleminden sonra birkaç gün derinin üst kısmında kabuklanma ve su toplama belirtileri görünecektir. Bu durum iyileştikten sonra boyanın deriden ayrılma işlemi yapılır. Bu işlem de yaklaşık olarak 4 hafta kadar sürmektedir. Deri üzerinde bulunan dövmenin solma süresi de 1 ya da 1.5 ay sürmektedir. Her seans rengin solmasında son derece etkilidir. Böylece zamanla deri üzerindeki dövme solar ve deriye büyük bir zarar vermeden kaybolur. Lazer uygulamasında toplam seans sayısı ise 2 seans ile 8 seans arasında değişiyor. Bu durum tamamen dövmenin durumu ile alakalı olan bir durumdur.

Lazer Silme İşlemi Öncesinde Yapılacaklar
Lazer uygulaması ile dövme sildirmeyi düşünen insanların bu işleme başlamadan önce mutlaka dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Kayseri dövme silme uygulamasından önce kişilerin dövmenin bulunduğu alanı mutlaka güneşten korumaları gerekiyor. Eğer dövmenin bulunduğu yerde kıl varsa bu kılların lazer işlemine başlanmadan önce mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Tedaviye başlamadan önce kişilerin kan sulandırıcı ilaç ya da hap almaması çok önemlidir. Hasta demir ilacı kullanıyorsa dövme silme uygulamasından bir hafta öncesinden bu hapı kullanmayı bırakmalıdır. Tedaviye başlanmadan önce cilde önce anestezik bir krem sürülür ve kremin etki etmesi için 30-45 dakika beklenir. Sonrasında lazer tedavisine başlanır.

Dövme Silme İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler
Dövme silme uygulaması insanlara acı veren ve zor bir süreçtir. Bu işlemin kurumsal olan ve son derece hijyeik ortamlarda yapılması büyük bir önem taşıyor. Lazer dışında yapılan uygulamaların büyük bir etkisinin bulunmaması neticesinde insanlar en iyi sonucu aldıkları lazer uygulamalarını daha çok tercih ediyorlar. Lazer uygulamasından sonra deri üzerinde 2 ve 4 gün arasında değişen bir sürede su toplanması ve kabuklanma etkisi görülecektir. Bu işlem hemen yapıldığında kişilerin denize ya da havuza girmesi sakıncalıdır. Bu aşamada yaranın uygun olan temizleyici maddeler ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu süreçte yaranın kapalı olarak kalması ve sık sık pansuman işleminin yapılması gerekiyor. Lazer uygulamasının hemen ardından güneşlenmek oldukça sakıncalıdır. Buz ile kompres uygulanan alanın mümkün olduğunda güneşten korunmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Lazer yapılan alanın çok fazla sarkıtılmaması da önemli bir konudur. Lazer işleminin hemen ardından aşırı sıcak su ve buhar uygulaması gibi durumlardan uzak durulması gerekiyor. Bu konulara dikkat etmeniz için gerekli talimatları sizlere lazer uygulamasını yapan uzmanın da belirtmesi son derece önemlidir.


Yazım Tarihi: 22 Kasım 2018